Роман Павла Загребельного “Тисячолітній Миколай”


Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /var/www/html/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/includes.php on line 298

Нещодавно після чудово проведених травневих свят в Умані (Черкаської обл.), Щасливцево (Генічеський район Херсонської області), Асканії Новій (Херсонська область, Чаплинський район), Буках (Маньківський район Черкаської обл.) я випадково знайшов книгу Павла Загребельного “Тисячолітній Миколай”.

Її читав мій дідусь, а потім і я долучився до цього мистецтва. Дуже цікава книга, повинен Вам сказати. Ось, що мовиться в описі: “Тисячолітній Миколай — роман с незвичайним сюжетом. Це розповідь-спогад людини, яка прожила понад десять століть — від часів князя Володимира до наших днів — не одне життя, щоразу ніби вмираючи та знову народжуючись, і завжди з ім’ям Миколай. Був він дружинником князя Володимира, їздив з його посланцями до Візантії, і разом із нареченою князя, ромейською царівною Анною, привіз на Русь нову віру. З козацьким посольством Богдана Хмельницького інок Миколай Несміяновський, що знався у всіляких науках, приїздив до Москви, де у Чудовому монастирі був справником старих та новопечатних книг. У двадцятому столітті Миколай Сміян ще хлопцем пережив голодомор 33-го, молодим лейтенантом пройшов кривавими дорогами Великої Вітчизняної, а у мирний час став вченим-агрономом. Події у першій частині роману закінчуються поверненням Миколая Сміяна з війни у 1946 році.”

Мені подобається сама атмосфера життя люду в Київській Русі. Надто далеко ті події від нашого теперішнього існування і надто цікаво їх пережити. Раджу всім охочим взятися до читання цього шедевру. Хто знає подібну літературу – коментуйте, допоможіть другим віднайти ти враження, які Ви вже пережили.

І одна цитата з книги, сьогодні їхав у 599 маршрутці на роботу з ст. м. “Лівобережна” і натрапив на цей рядок: “Аби ти тільки знала, яка ти! Заступаєш мені все суще, землю, небо, хмари і сонце, теплі дощі й пташині переспіви… О, боги наші предковічні, чому не поможете мені знайти слів!” (Сміянко (хрещений Михайло), слова до Назимки, що не прийняла християнської віри).


Черненко Євген, вівторок 13 травня, офіс “Megabuy”.

One thought on “Роман Павла Загребельного “Тисячолітній Миколай””

  1. Павло Загребельний, чи не єдиний комерційно успішний письменник зі “старої генерації” митців. Ще недавно він входив в п’ятірку найуспішніших письменників сучасності. Його книжок завжди не бракує в столичних книгарнях. Я б навіть сказав, що він написав не близько двадцяти, а щонайменше близько тридцяти романів. Його працездатності можна лише позаздрити. А читати його історичні романи–ніби помандрувати в описану ним епоху.
    _________________
    Ми є! Були! І будем ми! Й Вітчизна наша з нами!
    Іван Багряний

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *