Вчора вночі помер Павло Загребельний


Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /var/www/html/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/includes.php on line 298

Сьогодні вночі помер український письменник, автор легендарної Роксолани, лауреат Державної премії СРСР і Шевченківської премії Павло Загребельний. Письменнику було 84 роки.
Про смерть Павла Загребельного повідомив у вівторок спікер Верховної Ради Володимир Литвин. Інформацію підтвердили у Спілці письменників України.
"У мене є сумне повідомлення. Помер Павло Загребельний. Прошу вшанувати його пам’ять хвилиною мовчання", – сказав Литвин.
Павло Загребельний народився 25 серпня 1924 року в селі Солошино Полтавської області. Учасник Великої Вітчизняної війни. Закінчив Дніпропетровський університет у 1951 році. У 1961-62 роках працював редактором газети Літературна Україна.
Протягом 60-70-х років письменник написав більшу частину своїх романів, зокрема, День для прийдешнього (1964); Шепіт (1966); Добрий диявол (1967); Диво (1968); трилогію З погляду вічності (1970); Розгін (Державна премія СРСР, 1980), роман із чотирьох книг: Айгюль, У напрямку протоки, Ой крикнули сірі гуси, Персоносфера; Левине серце, (продовженням Левиного серця став роман Вигнання з раю (1985)); Переходимо до любові (1971); Намилена трава (1974); Євпраксія (1975); Південний комфорт (Вітчизна, 1984).
За його сценаріями на Київській кіностудії ім. А.П. Довженка знято художні фільми Ракети не повинні злетіти (1965), Перевірено – мін немає (1966), Лаври (1974), Ярослав Мудрий (1982).
За роман розгін (Розгін) його удостоєно Державної премії СРСР у 1980 році.
Історичний роман Роксолана, який Загребельний написав у 1979 році, розповідає про епізоди турецької історії 30-50-х років XVI ст. У центрі оповідання доля української дівчини Анастасії Лісовської. Анастасію захопили у полон і відвезли до Стамбула, де вона стала рабинею султана Сулеймана Чудового.
Завдяки розуму і чарівності вона стала улюбленою дружиною Сулеймана, а потім – султаншею. Роксолана (під такою назвою вона увійшла в історію) була впливовою фігурою в політичному житті країни і залишилася єдиною правителькою в історії Османської імперії.


Волею долі вчора я дочитав дуже повчальну, цікаву книгу митця "Безслідний Лукас", яка на фоні популярних зараз фільмів "Дух времени" та "Бесценный доллар" і взагалі стану моєї душі відкриває гострі проблеми сьогодення, а саме мізерність кожної окремої людини у всеохоплюючих лапах багатої верхівки правління.
Раджу прочитати, то буде не марно згаєний час.


З повагою, Черненко Євген, вдячний читач Павла Загребельного.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *