Різдво Христове


Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /var/www/html/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/includes.php on line 298

Цьогоріч довелось мені святкувати Різдво Христове в Києві, в сімейному колі разом з дружиною Ганною. Як це ведеться, напередодні у Святий вечір було наготовано страв, а 7-го числа після шостої вечора до нас завітали колядники – твоє файних чоловіків і сповістили про народження Христа. Після посиденьок ми вирушили до "Мамаєвої Слободи", де почули українського солов’я – Олега Скрипку із його четвертою різдвяною "Країною Мрій". Як завжди український співак зарядив народ позитивною енергетикою і ми відчули свято. Хочеться подякувати чолов’язі за це.

Важливим аспектом, а скорше – найголовнішим є духовна сторона свята. Хочу привести в своїй статті фрагмент звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до православного люду:

Дорогі браття і сестри! Христос народився! Славімо Його!

 

Цього року ми святкуємо Різдво Христове у складних, а багато хто й у тяжких умовах життя. Чому світ став таким жорстоким? Чому невелика частина суспільства багатіє, а більшість страждає? Чому так багато неправди, жорстокості й соціальної несправедливості?

 

Відповідь може бути тільки одна: людство відкинуло Бога – як центр історичного процесу – і на Його місце поставило людину з її правами. Європейська цивілізація, в основі якої лежить християнство, керована вічними духовними цінностями, створила неперевершені матеріальні цінності. Але сьогодні християнський світ став не таким, яким він був раніше. У наш час християни поділяються на практикуючих і непрактикуючих. Практикуючі християни не тільки вірять у Бога, але й моляться Йому, відвідуючи храми Божі, і живуть за Його заповідями. Непрактикуючі християни – це ті, що прийняли таїнство хрещення, але живуть без Бога, за законами гріховного світу. Таких у європейській цивілізації, в тому числі і в Україні, – переважна більшість. Правдивих християн мало. Тому рівень моралі в суспільстві пішов на спад, християнські шлюби майже зруйновані. Навіть у церковному середовищі мораль знецінюється. Не лише миряни, але й священнослужителі забувають про своє високе християнське покликання. Ось чому нам так важко живеться на землі.

 

Мене ці слова заставляють задуматись і намагатись жити притримуючись Божих заповідей.

На завершення хочу привести пару фотознімків із мого Різдва і побажати всім міцного здоров’я і наснаги для звершень задуманного. Бо ми того варті 🙂

'Мамаєва Слобода', Четверта Різдвяна 'Країна Мрій'. Виступає Олег Скрипка
'Мамаєва Слобода', Четверта Різдвяна 'Країна Мрій'
'Мамаєва Слобода', Четверта Різдвяна 'Країна Мрій'
Різдво, "Портер Паб"
 

One thought on “Різдво Христове”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *