Різдво Христове

Цьогоріч довелось мені святкувати Різдво Христове в Києві, в сімейному колі разом з дружиною Ганною. Як це ведеться, напередодні у Святий вечір було наготовано страв, а 7-го числа після шостої вечора до нас завітали колядники – твоє файних чоловіків і сповістили про народження Христа. Після посиденьок ми вирушили до "Мамаєвої Слободи", де почули українського солов’я – Олега Скрипку із його четвертою різдвяною "Країною Мрій". Як завжди український співак зарядив народ позитивною енергетикою і ми відчули свято. Хочеться подякувати чолов’язі за це.

Важливим аспектом, а скорше – найголовнішим є духовна сторона свята. Хочу привести в своїй статті фрагмент звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до православного люду:

Дорогі браття і сестри! Христос народився! Славімо Його!

 

Цього року ми святкуємо Різдво Христове у складних, а багато хто й у тяжких умовах життя. Чому світ став таким жорстоким? Чому невелика частина суспільства багатіє, а більшість страждає? Чому так багато неправди, жорстокості й соціальної несправедливості?

 

Відповідь може бути тільки одна: людство відкинуло Бога – як центр історичного процесу – і на Його місце поставило людину з її правами. Європейська цивілізація, в основі якої лежить християнство, керована вічними духовними цінностями, створила неперевершені матеріальні цінності. Але сьогодні християнський світ став не таким, яким він був раніше. У наш час християни поділяються на практикуючих і непрактикуючих. Практикуючі християни не тільки вірять у Бога, але й моляться Йому, відвідуючи храми Божі, і живуть за Його заповідями. Непрактикуючі християни – це ті, що прийняли таїнство хрещення, але живуть без Бога, за законами гріховного світу. Таких у європейській цивілізації, в тому числі і в Україні, – переважна більшість. Правдивих християн мало. Тому рівень моралі в суспільстві пішов на спад, християнські шлюби майже зруйновані. Навіть у церковному середовищі мораль знецінюється. Не лише миряни, але й священнослужителі забувають про своє високе християнське покликання. Ось чому нам так важко живеться на землі.

 

Мене ці слова заставляють задуматись і намагатись жити притримуючись Божих заповідей.

На завершення хочу привести пару фотознімків із мого Різдва і побажати всім міцного здоров’я і наснаги для звершень задуманного. Бо ми того варті 🙂

'Мамаєва Слобода', Четверта Різдвяна 'Країна Мрій'. Виступає Олег Скрипка
'Мамаєва Слобода', Четверта Різдвяна 'Країна Мрій'
'Мамаєва Слобода', Четверта Різдвяна 'Країна Мрій'
Різдво, "Портер Паб"
 

3 thoughts on “Різдво Христове”

  1. You actually make it seem really easy together with your presentation but I in finding this matter to be really something that I feel I would by no means understand. It sort of feels too complex and extremely broad for me. I’m looking forward for your next publish, Ill try to get the cling of it!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *